Menu TEMİZLİK DÜNYASI HİZMETLERİ
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Hizmetlerimizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
Link Referanslar
İzmir Mermer Silim
İZMİR KOLTUK YIKAMA
İZMİR HASTAHANE TEMİZLİK


İZMİR HASTAHANE TEMİZLİĞİİZMİR HASTAHANE TEMZİLİĞİ Hasta odaları her gün olmak üzere rutin bir şekilde temizlikleri yapılır . Hastahane Temizliğine başlamadan önce kat arabası düzenlenir eksik malzeme ve ekipmanların tedariği sağlanır.

Hasta odalarına izin alınarak giriş yapılır. Oda içi çöpler toplanarak temizliğe ilk adım atılır . Oda içi yaklaşık 50cm-200cm arasındaki yüzeylerin tozu alınır . Yemek masası ve telefon temiz toz beziyle silinir . İzmir Hastahane temizlik olarak Bu işlem sırasında hem temizlik hemde dezenfekte işlemlerini beraber yapabilen temizlik maddeleri kullanılır.Lavabo ve Tuvalet temizlikleri yapıldıktan sonra oda içerisindeki eksik malzemeler tamamlanır . İlk olarak zemin kuru mop yapılır ardından paspas işlemi ve daha sonra tekrardan nemli mop yapılır. Son olarak yapılan temizlik hizmetlerimizde bir eksik olup olmadığı kontrol edilir . Kapı kollları silinerek oda terk edilir. Hasta odası temizlik işlemi tamamlanır . Yapılan bu işlemler sırasında eldiven kullanılır . Çöp alımları,  tuvalet ve lavabo temizliklerinden sonra kesinlikle eldivenler değiştirilmelidir.

HASTA ODASI WC TEMİZLİĞİ

Hasta odası Wc Temzliği daima hasta odası temizliği yapılırken tuvalet temizliği de kesinlikle yapılır . İlk olarak eldivenler giyilir . Sonra tuvalet çöpleri alınır , bu süreçte klozet içerisine asidik dezenfektanlı kimyasallar sıkılır ve süre beklemeye alınır. Fayans ve aynalar sarı bezlerle silinir . Sonrasında lavabolar mineralli ovma kimyasalları ile ve sünger kullanılarak temizlenir. Yüzeylerde kimyasal kalıntısı kalmaması için dikkatli ve özenli bir şekilde durulanmanlıdır . Aynı işlemler sırası ile duşa kabin zemini içinde tatbik edilir . Duşakabin camlarıda özenle sarı bezlerle silinir . Daha öncesinden  temzilik ürünü sıkmış olduğumuz klozetlerin içi fırça yardımı ile ovulur iyice bol su ile durulanır . Klozetin dış kısımları ise kırmızı bezlerle silinir . Tuvaletinde sarf malzemeleri tamalanır . Oda zemini dezenfektanlı olarak uygun temzlik maddeler yardımı ile paspaslanır . Yapılan işlemler sonrası son kez bir temzilik sıralamasında eksik olup olmadığı kontrolleri yapılır , kapı kolu özenle silinerek temzilik işlemizi tamamlarız . Temzilik malzemeleri bez, mop, paspas püskülü , çift kovalı paspas arabası gibi temizlik malzemeleri yalnızca tuvaletlerde kullanılarak olası her hangi bir enfeksiyonu engeller . İzmir Hastahane Temizlik Şirketleri arasında öncü ve resmi bir kuruluşuz .

CHECK/OUT ODA TEMİZLİĞİ

Hastatamız taburcu olduktan sonra odanın tamamen dezenfekte edilerek temizlenmesi , odanın tekrar kullanıma hazırlanma işlemidir . Temizlikten önce gerekli tüm ekipman ve malzemeler eksiksiz hazır hale getirilir .Oda Temizliği için Kat arabası ve kirli çamaşır arabası oda içerisine alınır . Oda içerisindeki çöpler ve kirli çamaşırlar toplanır . Taburcu odası  temizliğinde uygulanacak en önemli işlemi yatak silimidir ve yatak temziliğidir . Yatak silimi için dezenfektanlı temizlik maddesi ve mavi bez kullanılarak en uç noktalarına kadar temizlenmesi sağlanır . Oda içerisindeki tüm duvarlar , havalandırma , lambalar , yangın dedektörleri , tablolar özenle silinirler . Tuvalet temizliği , hasta odası tuvaletindeki işlem basamaklarına göre daha detaylı olarak temizlenir. Hasta odası sarf malzemeleri tamamlanır. Zemin dezanfektanlı kimyasalla temizlenir. Oda son kez kontrol edilir. Kapı kolu silinerek temizlik işlemi tamamlanmış olur. İZMİR HASTAHANE TEMİZLİK