Menu TEMİZLİK DÜNYASI HİZMETLERİ
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Hizmetlerimizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
Link Referanslar
İzmir Mermer Silim
İZMİR KOLTUK YIKAMA
İZMİR HAVUZ TEMİZLİĞİ
İZMİR HAVUZ TEMİZLİĞİİzmir Havuz Temizliği sağlığımız için çok önemli bir konudur. Havuzun içerisi yosun tutmamalıdır . Bir Çok hastalıklardan korunmak için yapacağımız uyarıları uygulamanız önemle tavsiye ederiz .


A : Suyun Dezenfektesinde Fiziksel ve kimyasal olarak gerekli şartların sağlanamadığı yüzme havuzlarında insan sağlığı için pek çok risk ortaya çıkar. Bu nedenle yüzme havuzlarını günlük , haftalık ve aylık periyotlarla düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir .


B : Havuzun Temizliği ve bakımı Sağlık Müdürlüğü tarafından belgelenmiş olmalıdır . Sağlık müdürlükleri havuzlu işletme sahiplerine yönetmelik gönderler . Mevcut Havuz suyunun içeriği belirtilen zamanlarda düzenli olarak tetkik edilmeli ve çıkan bu sonuçlar tüm havuz kullanıcılarının kolayca görebileceği bir yerede paylaşılmalıdır.


C : Havuzun suyunu temizlemek ve dezenfekte etmek için klor veya ozon gibi yardımcı kimyasallar uygulanabilir . Havuz Suyunun temizlenmiş olduğunun bir göstergesi de suyun berrak olmasıdır . Havuz içerisindeki suyun düzenli olarak filtreden geçirmek gerekir . kullanılan Havuz filtresi sayesinde su , deri döküntüleri ve saç gibi artık maddelerden arındırılır.


D : Havuzdaki suyun kimyasallar ve filtre ile temizlenmesi uzun sureli bakımlar için yeterli değildir . Uyguladığımız bu bakımların yanı sıra havuz suyunuz belirli zamanlarla boşaltılması ve zemin temizleme işleminden sonra yeniden doldurulması gerekmektedir .


E : Havuz suyu filtresi günde iki kez kontrolden geçirilip ters yıkama yöntemi ile temiz hale getirilmelidir , kıl tutma filtresi ise haftada iki defa olmak üzere açılarak temizliği sağlanmalaıdır .

İzmir Havuz Temizliği, tertemiz, berrak ve saf bir görüntü ve insanların sağlığını korumak  için hergün uygulanması gereken bir iştir .

Havuz Temizliği için kullanılması gereken temel temizlik maddeleri ;


1 : Sıvı Topaklayıcısı .

2 : Yosun Gidericisi .

3 : pH düşürücü .

4 : Klor uygulaması.


1: Sıvı toplayıcısı , havuzun içerisinde bulunan ufak çaptaki pislikleri bir araya toplar kum filtresi içerisine takılmasını sağlamaktadır . Böylelikle ufak çaptaki pisliklerden temizlenen havuz suyu daha berrak ve temiz görünür .2: Yosun gidericisi, sıvı halde havuza dökülür . Havus içerisinde yüzeyin yosun tutmasını  ve yosun oluşumunu engeller.3 : pH düşürücü , genellikle yükselme eğilimi gösterir ve Suyun pH değerini dengelemiş olur .4 : Klor ise toz veya tablet halinde havuzda kullanılır . Su içerisinde bulunan klorun sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat direkt olarak toz veya tablet halindeki klor ile etkileşim içerisinde bulunulması vucutta tahrişe neden olabilir .


Havuz temizliği için uygulanacak ilk işlem ,

Havuz suyunun pH değerinin ölçülmesi .Normal İdeal pH değeri 7,2 – 7,8 arasında olmalıdır . Havuz Suyunun pH değerleride , bu değerler dikkate alınmalıdır .

Sonraki işlemimiz havuz suyuna klor , yosun giderici ve sıvı topaklayıcsı sırası ile kullanılmaldır . Havuz suyunun 3 günde bir değiştirilmesi gerekir . Havuz Suyuna klor uygulandıktan sonra en az 3 saat boyunca havuza girilmemelidir .

Havuz temizliği ve suyun dezenfekte edilmesi uygulanmadığı taktirde kulak ve üst solunum hastalıkları , göz enfeksiyonları , deri ve cilt hastalıkları , mantar, kolera ve tifo gibi hastalıklarıninsanlara bulaşması mümkündür .


Havuzların özel 6 aylık veya yıllk bakımları esnasında , temizlik maddelerinde eksilmeler var ise tamamlanması gerekir , havuz içerisinde otomatik temizleme sistemi varsa bakımları yapılmalıdır , havuz kenarlarındaki pislikler ve lekeler  temizlenmelidir . Önemli bir konu ise kış sezonunda havuzun suyu boşaltılmamalıdır . Boşaltılması halinde çevrede bulunan ağaç yaprakları ve diğer maddeler havuz dibindeki zeminde izler kalmasına sebep olmaktadır .
İzmir Temizlik Dünyası olarak İzmir Havuz Temizlik hizmetlerinde siz değerli müşterilerimizin taleplerine cevap vermekten gurur duyarız ...
İZMİR TEMİZLİK İZMİR HAVUZ TEMİZLİĞİ İZMİR HAVUZ TEMİZLİK İZMİR HAVUZ TEMİZLEME İZMİR HAVUZ TEMİZLEME ŞİRKETLERİ İZMİR HAVUZ TEMİZLEME FİYATLARI İZMİR HAVUZ TEMİZLEME FİRMALARI