Menu TEMİZLİK DÜNYASI HİZMETLERİ
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Hizmetlerimizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
Link Referanslar
İzmir Mermer Silim
İZMİR KOLTUK YIKAMA
İZMİR EV TEMİZLİĞİ


İZMİR EV TEMİZLİKİZMİR EV TEMİZLİĞİ

İzmir Temizlik Dünyası olarak Firmamız Ev Temizliği hizmetlerinde profesyonel çalışmayı ve kaliteyi kendisine ilke edinmiş anlayaşı ile İzmir ve ilçelerine mobil servis yöntemi ile hizmet vermektedir .Ev temizliği; Toplumsal olarak Sağlığımız, yaşam alanlarımızın ortamının temizliği ile doğrudan etkilenir. Temizlik işlemlerini doğru bir şekilde bilinçli olarak yapamadığımızda var olan kirlilik daha geniş ve daha fazla yüzeylere yayılabilir. Fakat birçok Temizlik Şirketleri ve Temizlik Firmaları dahi , lekelere karşı nasıl Temizlik yapılması konusunda gerçek ve doğru bir bilgi sahibi olmayabilirler . Temizlik konusunda size İzmir Temizlik Dünyası olarak hizmet ve danışmanlık vermeye hazırız.

EV TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALI

Hijyen açısından Yaşam alanlarımızın temizlikleri olabildiğince sık yapılmalıdır. Çalışma alanlarımızda bulunan ve başka yerlere ait eşyalar yerlerine götürülüp (dolap içi - başka oda vs.) düzenlenerek ortam hazırlandıktan sonra çalışmalarımıza başlanmalıdır . Çalışa zeminleri ve yüzeyler pürüzsüz ve düzgün olmalıdır . Bu sebeple boya ve cila bakımı en geç iki senede bir tekrarlanmalıdır .
Çalışma alanımızdaki tüm eşya ve malzemeler ortama yerleştirilirken , özel ilgi gösterilmelidir.
Kirli bölümleri temizlerken kir tabakasını temiz alanlara bulaştırmamalıyız . Temizlik malzemeleri ekipmanları temizlenen yüzeyden daima  daha temiz olmalıdır .
İlk önce zeminde görünen kirler temizlenir sıralı temizlik, aşamalı olarak uygun sırayla gerçekleştirilir.Temizlik sırasında en önemlisi sıcak su kullanılır.Temizliği yapılan zeminler sonunda kuru olarak bırakılır.Kullanılacak malzemeler etkili, kullanım yerlerine ve standartlara uygun olmalıdır.


EV TEMİZLİĞİ


Yerler ve Yüzeyler
Temizlik esnasında rahatça çok yüzeye ulaşmak için, hareket edebilen eşyalar yerlerinden oynatılır.Otomotik Vakumlu süpürge ile zeminden toz kaldırmadan özenle süpürülür.Süpürme işlemi sonrasında deterjanlı su yardımı ile ıslatılmış paspasla zemin silinir .Uzun süre temizlik yapılmamış ve kalıcı kirler bulunan ortamların temizlenmesi daha fazla özen ister.Yerlerin önce sıcak su ile ıslatılarak , spatula gibi ekipmanlar yardımıyla , mekanik olarak temizlenmesi gerekebilir .Mobilya ve eşyaların tozları , nemli bir bez yardımı ile silinir . Lekeleri varise , yüzeyini bozmayacak özel temizleyiciler ya da deterjan kullanılarak temizlenmeli , kuru bez veya nemli bez ile son bakımı yapılmalıdır .İzmir Ev Temizliği.Fayanslar ve yüzeyler her gün deterjanlı nemli bezle silinip. Sabunsuz bir bez ile durulanır .Camlar , çerçeveler ve kapılar , en geç ayda bir defa , deterjanlı su ile ıslatılmış bezle temizlenir ve sabunsuzbir bez ile durulanır .Kapı kolları , banko ya da merdiven kenarları gibi çok kişinin ellerinin değdiği zeminler , ilk önce sıcak su ve deterjan ile  daha sonra dezenfekte eklenmiş suyla silinir .Perdeler ve diğer kumaş materyal en geç iki ayda bir çamaşır makinesinde uygun programla yıkanır ya da gerekirse kuru temizleme yapılır.Pano , tablo , ayna , abajur ve radyatör petekleri de temizlenecek yüzeyler arasındadır ve bunlarda mobilyalar gibi temizlenir.Akıtmayan naylon torbalar ile birlikte kullanılan çöp kovaları , en geç haftada bir , mekanik temizlik yapıldıktan sonra deterjanlı su ile fırçalanarak temizlenir .DOLAP TEMİZLİĞİDış kısmının yüzey olarak temizlenmesi, içinin düzenli kullanılması gereği dışında , otomatik eriticili değilse, buzluğun bakımı düzenli olarak yapılmalı, iç yüzeyleri ve raflar deterjanlı sıcak su ile silinmelidir.İçinde yalnızca besinler bulundurulmalıdır.
LAVABO VE TUVALET TEMZİLİĞİ


Öncelikle görünür kirler ıslatılarak temizlik fırçalarının kazıyıcı kenarlarıyardımı ile temizlenir.Toz ya da sıvı , ovucu bir deterjanla önce fırçalanarak temizlenir ve su ile durulanır.Musluk başları da toz ya da ovucu bir deterjanla, başka bir fırça ya da bez kullanılarak temizlenir.Sabunlukların dış yüzey temizliği her temizlikte yerine getirilmelidir. Sıvı sabunlar bittiğinde sabunluklar fırçalanarak temizlenip, kurulanmalı ve bu işlemlerden sonra yeniden doldurulmalıdır.Evyelerin dışında kalan yer ve yüzeyler yukarıda belirtildiği gibi temizlenir.Tuvalet ve lavabo fırçaları ayrı olmalı , başka yüzeylerde kullanılmamalı ve temas ettirilmemelidir Temizlik sırasında kullanılan malzemeler ve bunların bakımı da özen ister. Temizlik sırasında eldiven kullanmakta yarar vardır. Burada amaç el cildinin korunmasıdır. Eldiven giyilmeden önce eller kurallara uygun olarak yıkanır ve kurulanır. Kirliliğin yayılmasının eldivenler aracılığıyla olabileceği unutulmamalıdır. Atık bulaşmış eldivenler, kendileri de birer bulaştırıcı araç olurlar. Bu nedenle temizlik sırasında eldivenler, faraş ve fırça gibi bir araç kullanmadan doğrudan, atıklarla temas ettirilmemelidir.BESİNLERLE İLGİLİ HİJYEN KURALLARI 

Besinler alındıktan sonra bekletilmeden buzdolabı ya da dolaplara kaldırılır . Son kullanma tarihleri geçmeden kullanılır. Kırık, çatlak ve kirli yumurtalar alınmaz. Zedelenmemiş ve beresiz alınmış sebze ve meyvalardaki toz, toprak, ilaç kalıntıları temiz bol akar suda yıkanır. Sebzelerin hazırlandığı tezgah diğerlerinden ayrıdır.
Dondurulmuş besinler sıcak ortamda değil buz dolabında çözülür, çözüldükten sonra tekrar dondurulmaz. Dondurulmalarına rağmen gıdalarda çürüme bir ölçüde devam eder. Çözme işlemi sırasında bu süreç hızlanır ve oda ısısında uzun sürede çözülen gıdalar kolaylıkla bozulabilir. Özellikle et, kıyma gibi yiyecekler mikropların üremesi için ideal ortamı oluşturur. Bazı buzluk ve derin dondurucuların kapaklarında gıdaların en fazla ne kadar süreyle saklanabileceğine ilişkin bilgi vardır. Gıdaların saklanmasında buna dikkat edilmeli aynı türden gıdaların eski ve yeni üretilmişleri aynı ortamda saklandığında önce eskilerinin tüketilmesine özen gösterilmelidir.
Besin hazırlama alanlarının temizliği besinler kaldırıldıktan sonra yapılır. Özellikle et suları ya da her çeşit etten yapılmış gıdalarla bulaşmış yüzey, alet ve malzemelerin temizliği çok önemlidir. Bu tür yüzey ve malzemeler iş biter bitmez, hemen soğuk suyla akıtılmalı, sonra da yüksek ısıda su ve deterjan kullanılarak temizlenmelidir. Yüzey temizliği için çamaşır suyu da kullanılabilir.MUTFAKLA İLGİLİ HİJYEN KURALLARI

Kullanılan malzemelerin yüzey özellikleri, kalitesi, mutfağın yerleşme planı kuralların uygulanmasını kolaylaştırır şekilde olmalıdır. Yabancı parçalar, cam kırıkları, kırık araç gereç, tezgahlardaki çentik ve bütünlüğünü bozan her tür zedelenme ve kırılma temizlik açısından risk oluşturur.
Mutfakta yiyecek malzemesi kabul yeri, yiyeceklerin işlem gördüğü bölüm, artık ve bulaşıkların bulunduğu alanlar ve temiz kapların muhafaza olduğu yerler birbirinden ayrı olur.
Yerlere dökülen yiyecek maddeleri hemen kaldırılır ve zemin temizlenir.
Yemek kapları yıkanmadan önce, yemek artıklarının temizlenmeleri gerekir. Spatula, bulaşık telleri ve fırçalar bu işlem için kullanılacak araçlardır. Su ile durulama kirleri daha da azaltır. Tabakların makineye uygun şekilde yerleştirilmesi yıkamanın etkililiği için, yıkama işlemine kadar makinenin kapalı tutulması ise ortamın temizliğinin korunması için önemlidir. Bulaşıkların bir yerden bir yere taşınması ve yıkanmak için açıkta bekletilmesi mikropların bulaşmasını ve çoğalmasını artıran bir durumdur.
Bulaşık makinesi fırın ve ocakların temizliği, geniş yüzeyleri ve yiyecek artıkları ile temasları nedeniyle özellik taşır. Mekanik temizlikleri yiyecekler kurumadan spatula ve fırça ile yapılır. Başarı sağlanamayan durumlarda 1/50 konsantrasyonda sulandırılmış çamaşır suyu ile yüzey uygunsa göllenme yapılarak, değilse silinerek yiyecekler uzaklaştırılır.
Yer temizliğinde kullanılan araçlar, tezgah gibi çalışma zemini temizliğinde kesinlikle kullanılmazlar.İzmir Ev  Temizlik
Ekolojik  Hijyenik ve Doğal Temizlik , Ailenizi  Sevdiklerinizi ve  Çevrenizi Özenle Koruyoruz ...


İzmir Temizlik


İzmir Temizlik Dünyası Firmamız İzmir Merkezde olup İzmir ve İlçelerine Temizlik Hizmetleri sunmaktadır . Firmamız İzmir Temizlik Şirkerleri arasındaki belirgin  yükselişini Kurumsal değerler çizgisinde azimli istikrarına borçludur .

İzmir Temizlik Firması olarak alerjen, bakteri ve mikropları yaşam alanlarınızdan azaltarak size ve sevdiklerinize daha sağlıklı bir yaşam sahası sunmak bizim en temel görevimizdir .Temizlikdeki en önemli faktör doğru ve sağlıklı ürünü doğru yerde kullanmaktır . Kullanılan ürünlerin insan sağlığı ile ilgili tepki fonsiyonlarını bilmek ve ona göre tatbik etmektir. İzmir Temizlik Ailesi olarak Profosyonel ve uzman ekibimiz hizmetlerimizi sürdürmektedir. Ekolojik temizlik hizmetlerimizde seçici olarak sadece çevreye duyarlı olan ve aşağıda yer alan kurumlardan alınmış sertifikalara sahip temizlik ürünlerini kullanarak geleceğe ve çevreye olan güçlü bağlılığımızı sürdürmeye ısrarla kararlıyız .

İzmir Temizlik Şirletleri arasında Çevreye ve insanlığa karşı olan samimi tutumumuzu  kesinlikle hiç bozmadan İzmirde ilk ve Tek olmanın gururunu yaşamaktayız . İzmir Ev Temizliğli İzmir Ofis Temizliği . İzmirTemizlik Dünyası Olarak Bizleri Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz ...
İZMİR EV TEMİZLİK FİRMALARI

İZMİR EV TEMİZLİK FİYATLARI

İZMİR EV TEMİZLİKÇİ


İZMİR EV TEMİZLİK ŞİRKETİETİKETLER

Ev Temizlik izmir İzmir ev temizliği İzmir
Ev Temizlik fiyatları İzmir ev temizlik firmaları izmir  temizlikçi EV TEMİZLİKÇİ İZMİRDE EV TEMİLİĞİ izmir gündelikçi İZMİR EV TEMİZLİK FİRMASI EVDE TEMİZLİK Ev temizliği İZMİR İzmir ev temizleme