Menu TEMİZLİK DÜNYASI HİZMETLERİ
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Hizmetlerimizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
Link Referanslar
İzmir Mermer Silim
İZMİR KOLTUK YIKAMA
İZMİR HALI YIKAMA

İZMİR HALI YIKAMA   Satır içi resim 1İZMİR HALI YIKAMA AŞAMALARIMIZ                      Satır içi resim 2

HALI ÖLÇÜM MARKALAMA BÖLÜMÜÖlçme Markalama Cinsine Göre Ayrıma,  Model kontrol ve Ücretlendirme .

Müşterilerimizin adreslerinden almış olduğumuz Halıları Temizleme aşamasına almadan  önce cinslerine ve türlerine göre ayrılır,  daha sonra halıların temizleme işlemleri başlar . İlk önce kirlilik ve leke durumları , yırtıklık veya patlaklıklarının olup olmamadığının kontrolleri sağlanır. Şayet halılarınızda yırtık ve patlak gibi hasarlar varise halının genel durumu  hakkında müşteriye gerekli  iletilir , temizleme ive bakımı tadilat ve tamirat şlemleri için onay alınır ve daha sonrasında metre yardımı ile metrekare hesaplaması yapılır ve hizmet bedeli olarak ücretlendirilir.

Halı Toz Alma Makinesi

Halı Toz Alma Makinesi

Yaşam alanlarımız olan ev ve işyerlerimizdeki halılarımzın içerisine zamanla toz akarları, kum, insan deri artıkları ve bakteriler nüfus etmektedir. Halı Toz Alma Makinesiile halılarınızın içerisine nüks etmiş toz, kum ve yabancı maddeler özel makinamızda çırpma ve vakum yöntemi kullanılarak temizlik işlemini başlatmış oluruz. Bütün Halılarınız otomatik yıkama işlemine alınmadan önce Halı Toz Alma Makinesi ile yapmış olduğumuz işlemler çok önemli ve atlanılmaması gereken en temel işlemrin başındadır.İzmir Halı Yıkama.

Otomotik Halı Yıkama Makenesi


Otomatik Halı Yıkama

Fabrikamızdaki Halılarınız özelliklerine ve cinslerine göre tam otomatik ve yarı otomatik veya manuel  olarak temizlenmektedir. Halılarınız Tam otomatik halı yıkama makinesinde halı makineye fıtça kısmından verilir. Bu makineler yürüyen gergi bant sistemine dayalı hareketli yürüyen bir makinedir. Ön kısımdan verilen Halı bant üzerinde kade kademe ilerlerken farklı ünitelerden  ve uygulamalardan geçmektedir.

Sıralı işlemler esnasında sırasıyla ıslatma , şampuanlama, 2 ünite fırçalama üstü ve altı  ile yüzeyinden , yıkama , durulama , vakumlama , rulo ve sarma gibi aşamaları sırası ile takip etmektedir.  Bir başka yıkama şeklimiz Yarı otomatik olarak makinelerde yıkama işlemi sırası ise düz bir sert zeminde bulunan ilaçlanmış önkir havuzunda bekletildikten sonra halının fırçalı makineler ile ön ve arka kısımlarının temizlenip yıkanması ve en son durulanmasıdır. Bu işlem özellikle hassasiyet gerektiren değerli olan kaliteli (El Dokuma, Milas, Kars, Hereke, Nepal, Kilim vb.) halılarda doku ve yapıları göz önüne alınarak tatbik edilmektedir. İzmir Halı Yıkama Şirketleri

Halı Sıkma ve Kurutma Aşaması

Halı Sıkma Kurutma Makinesi

Yıkama işlemlerini tamamlayan halılarımız durulama işleminden hemen sonra Sıkma ve kurutma işlemi dediğimiz bölüme aktarılır. Bu aşamada yıkanmış ve durulanmış halılarımızı özel kovanlı yüksek devirde dönüp ve suyunu sıkıp , halı üzerinde bulunan suyun yaklaşık %80 lik kısmını halı üzerinden alır ve geriye sadece % 20lik bir nem bırakılır . Daha sonrasında Bu halılarımız dinlenme ve kurutma odalarında bolca havalandırılarak kurumaları sağlanır . İzmir Halı Yıkama Firmaları.


Battaniye ve Yorgan Yıkama Makinesi


Battaniye Yorgan Tek Stil Tam Otomatik Yıkama Makinesi

Yorgan ve Battaniyelerimiz özel sanayi tipi yıkama makinelerimiz ile yıkanırlar . Adreslerinizden aldığımız Battaniye ve yorganlarınızı yıkarız, sıkarız, kurutur ve kullanıma hazır hale getirir. Sonrasında servis bölümüze aktarırız.

Halı Havalandırma ve Dinlendirme

Bir çok yıkama işlemlerinden geçmiş  olan halılarınız şimdi eb doğal haliyle hava ile temas ettirilerek kurutulur. Çok Özel durumlarda ise halılarınızı özel kurutma kabinlerimiz içerisinde sıcak ılıman rüzgarlama teknikleri kullanarakta kurutma işlemlerini sağlamaktayız.

Bekletme Salonları

Halı Bilgi İşlem

Kurutulmuş olan halılarımız kalite kontrol aşamalarından geçirilir. Müşteriye teslim edilmek için bekletme salonumuza alınır. Teslima alacak olan Müşterimize gerekli bilgi verilmesi için Bilgi işlem ünitesine aktarılır.

Bilgi İşlem bölümü depertmanında bulunan görevli arkadaşımız bizlere verilen bilgiler doğrultusunda müşterimize ulaşır. Gerekli teslimat adresi, saati ve zamanı hakkında bilgiler ile servis elemanlarımıza gerekli bilgi ve konuyu aktarırlar.Halı Poşetleme ve Paketleme Bölümü

Paketleme ve poşetleme bölümüne gelen halılarınız . Markalama ve kodlama tekniklerini takip ederek gruplar halinde işlemlerini gerçekleştirirler. Paketle işleminden sonra servis araçlarına yükleme yapılır. ( poşet içerisinde gelen halılarınızı uzun süre 5 -10 veya daha fazla süre kullanmıyacaksanız poşet içerisinden halılarınızı çıkartın veya poşetin bir kaç yerinden yırtarak hava ile temas etmesini sağlayın . Uzun süre poşet içerisinde bekleyen halılarınız küflenir , kokar ve deforme olur )


Poşetleme ve Paketleme

Halı Teslimatı

Teslimat bölünde ise gerekli adres fişleri ile birlikte halıları araclarına alır ve bizlere bildirilen adreslere teslim edilmek üzere yola çıkarlar .İzmir Halı Yıkama Fiyatları.